Ledo muzikos festivalis – iš gamtos sukurtas stebuklas

Ledo muzikos festivalio magija

Ledo muzikos festivalio magija.

Vanduo irgi skamba – tai prieš 9 metus  Norvegijoje, Geilo slidinėjimo kurorte, įrodė Norvegijos muzikantai. Neilgai trukus prie jų prisijungė muzikos profesionalai iš viso pasaulio. Smalsu, kaip jie iš vandens išgavo įspūdingą skambesį? Na, pirmiausia reikėjo nueiti prie užšalusio ežero ir pasiimti ten esančio ledo.

Šis įdomus sprendimas – gaminti muzikos instrumentus iš ledo – turi gilią prasmę. Jo sumanytojai, muzikos pionieriai Terje Isungset ir Pål K Medhus, tokiu būdu siekia atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių Žemės išteklių – vandenį. Mat pastaraisiais metais itin paaštrėjo gėlo vandens trūkumo problema. Žmonės netgi miršta iš troškulio (Afrikoje, Indijoje)! Ledo muzikos festivalis tapo unikaliu renginiu, primenančiu, kad turime tausoti tuos 3 % gėlo planetos vandens. O tuo pačiu – tai instrumentų iš ledo stebuklas, magiškos muzikos skambesys…

Šiemet, sausio pradžioje, festivalis švęs jubiliejų. Jau 10 metų, patekėjus pirmajai metų pilnačiai, Norvegijoje, Geile, galite pasiklausyti ledinių arfų bei gitarų, ragų, ksilofonų (eilės lentelių, mušamų lazdelėmis) bei kalimbų (savotiškų mini gitarų). Šiame festivalyje koncertavo ir pirmasis pasaulyje pučiamųjų iš ledo orkestras! Ledinių instrumentų skambesys – ne ką prastesnis už tikrųjų muzikavimo įnagių. Tik koncerto trukmė ir grojimo būdas – šiek tiek kitokie, lemiami oro sąlygų, kurių iki galo nenuspėsi.

Muzikantų teigimu, ledinius instrumentus būtina laikyti su pirštinėmis. Antraip nuo kūno šilumos jie ims tirpti, be to, vargiai pagrosi suledėjusiais pirštais. Todėl pasirodymai nebūna ilgi, atlikėjai turi gerai suplanuoti, kiek truks jų šou. Kitas svarbus aspektas – instrumentai sukuriami likus kelioms valandoms iki pasirodymo. Geilo ežero ledas – tam tinkamiausiai, arčiausiai esanti žaliava, iš kurios gimsta įstabus gamtos skambesys. Pagamintus instrumentus svarbu išsaugoti iki pasirodymo, stebėti, ar jie nepradėjo tirpti, prarasti savo formos.

Kuo šalčiau, tuo lediniams instrumentams geriau, bet muzikantai negroja spaudžiant šaltukui. Kitu atveju jų lūpos prišaltų prie pučiamųjų. Puikus sprendimas tam – Ledo muzikos festivalis vyksta uždaroje patalpoje, išskaptuotame ledo urve. Taip festivalis išsaugo pavadinimo originalumą ir sukuria mistišką nuotaiką. Jame dalyvavę tikina, kad tai – nepaprasta gamtos ir muzikos dermė, unikaliausias muzikinis renginys visame pasaulyje.

Norintieji jį aplankyti, informaciją apie programą, atvykimą ir kt. norvegų ir anglų kalbomis ras http://www.icemusicfestival.no/ O tų, kurie jau buvo, klausiame: kaip labai likote sužavėti? :)

Šaltinis: Norveg24.lt blogas
manonorvegu norvegu kalbos kursai