Lankytojų srautai – SEO tekstų pagalba

SEO
Jūsų įmonės puslapis yra viena iš svarbiausių internetinio marketingo sudedamųjų dalių. Dažnai manoma, jog kuo daugiau žmonių per dieną apsilanko svetainėje, tuo labiau išauga jos populiarumas, o sėkmė jau beveik garantuota. Tačiau ne visuomet didelis srautas lankytojų sukuria realią naudą jūsų įmonei.

Tokiu būdu atsiranda klaidingas požiūris į svetainės lankomumą ir siekis jį padidinti. Tam naudojamos kelios strategijos, kurių tikslas – didesnis srautas žmonių – sukuria naudą tik trumpuoju periodu. Pavyzdžiui, jums lankantis populiarioje svetainėje iššoka „pop-up“ langas ir jūs netyčia paspaudžiate jį. Tuomet atsiduriate tinklalapyje, kuris dažniausiai jūsų nedomina, nėra jums reikalingas ir šiaip jo nesate ieškojęs. Statistiniai duomenys rodo, jog vartotojo reakcija yra neigiama ir iššokantys langai sukelia susierzinimą. Dirbtinu būdu pritraukti lankytojai antrą kartą negrįžta į puslapį, dėl to nauda – vienkartinė.

Tad svarbiausiu uždaviniu tampa vartotojų išlaikymas. Vienas iš būdų – kokybiško ir naudingo turinio kūrimas. Tai yra vartotojo sudominimas tekstu, susijusiu su teikiamomis paslaugomis ar prekėmis, arba kitaip – SEO tekstai. SEO tekstai yra tiesioginė reklama, kuri kuria abipusę naudą. Vartotojas gauna informaciją, kurios ieškojo paieškos sistemoje, o įmonė – nuolatinį lankytoją ir teikiamų prekių ar paslaugų vartotoją.

Tačiau kokybiško turinio kūrimas yra dar ne viskas. Tam, kad žmonės apsilankytų jūsų puslapyje, jis turi būti lengvai randamas paieškos sistemose, o tai pasiekti galite pasinaudodami šiais patarimais:

1. Pasirinkdami svetainės URL adresą (domeną), naudokite jums reikalingus raktinius žodžius. Vietoj tarpų tarp žodžių gali būti brūkšnelis. Pavyzdžiui, jeigu jūs prekiaujate akiniais nuo saulės, galite pasirinkti domeną www.akiniainuosaules.lt arba www.akiniai-nuo-saules.lt ir panašiai. Atminkite, kad URL adrese negali būti šių simbolių: ?,! $,^.&,%,=,*

2. Svetainės turinio antraštėse naudokite kuo daugiau frazių su raktiniais žodžiais. Vienas žodis skirtinguose kontekstuose gali turėti daug reikšmių. Tarkim, žodis akiniai gali būti vartojamas įvairiuose žodžių junginiuose: suvirintojo akiniai, chirurgo akiniai, nardymo akiniai. Tačiau žodžių junginys akiniai nuo saulės turi konkrečią reikšmę ir naudojant jį turinio antraštėse išauga tikimybė, jog vartotojas, ieškodamas akinių nuo saulės, suras būtent jūsų puslapį.

3. Be kūrybinių užduočių, reikia atlikti ir tam tikrus techninius darbus, susijusius su puslapio administravimu ir turinio kėlimu į sistemą:
• Meta tag title. Šioje vietoje jūs turite pateikti frazę, sudarytą iš raktinių žodžių, o ne URL adresą.
• Meta tag descritpion. Išnaudokite šią vietą naudingai informacijai, kurią žmonės pamato paieškos sistemų rezultatuose. Būtent čia reikia rašyti rišlų tekstą, susijusį su jūsų teikiamomis paslaugomis, prekėmis ar kitu svetainės turiniu. Tekstas (įskaitant tarpus) turi būti ne ilgesnis nei 250 spaudos ženklų. Be to, stenkitės išvengti reklaminių šūkių.

Taigi, apibendrinus pagrindines SEO taisykles, reikia prisiminti, jog svarbiausias jūsų puslapio elementas – tekstas. Jį skaito ne tik svetainės lankytojai, esami vartotojai, bet fiksuoja ir paieškos sistemų robotai. Tad siekite, jog tekstinis turinys būtų konkretus, aiškus, naudingas bei informatyvus vartotojui ir, be abejo, talpinantis jums reikalingus raktinių žodžių junginius.

Šaltinis: Imėja