Kaip pasigaminti natūralų ir ekologišką šampūną

Grazus plaukai
Sakoma, jog apie moters stilių galima nuspręsti iš 2 dalykų – batų ir šukuosenos. Gražią avalynę įsigyti nesunku, tačiau nušiurusius, plonus, išsausėjusius plaukus atgaivinti ne taip ir lengva. Tokiu atveju negailima pinigų brangiems šampūnams, garsių firmų kondicionieriams, serumams bei, kaip teigiama reklamose, kitoms profesionalioms plaukų priežiūros priemonėms. Kažkam tai padeda, kažkas nesulaukia jokio poveikio, o pasitaiko ir tokių atvejų, kai prabangios priemonės netgi pakenkia. Tad ar tikrai nėra lengvesnio, natūralesnio ir pigesnio būdo turėti sveikus ir žvilgančius plaukus?

Ekologiškas gyvenimo būdas šiandien tampa vis populiaresnis. Natūralus maistas, buitinė chemija, drabužiai, pagaliau ir kosmetika. Apie parabenų neigiamą poveikį sveikatai šiandien žino bene kiekvienas, tačiau kiek kitų kenksmingų medžiagų slypi elegantiškuose buteliukuose, stikliniuose indeliuose, firminiais prekių ženklais padabintose dėžutėse.

Viena tokių medžiagų, kurią tikriausiai glaudžiate ir savo vonioje – Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES). Tai šampūno putojimą skatinanti medžiaga, galinti sukelti genų mutacijas, didinanti vėžio riziką. Tad gerai pagalvojus, ar šampūnas tikrai privalo putoti? Siūlome Jums išbandyti natūralias priemones, kurios padės pasiekti rezultatų nekenkiant sau ir savo sveikatai. Pateikiame natūralių šampūnų, kuriuos galite pasigaminti namuose, receptus.

Žievelių šampūnas
Išsausėjusiai galvos odai padės neįprastas, tačiau veiksmingas ir labai paprastas derinys. Jam reikės 1 citrinos ir 1 agurko. Nulupkite ingridientus ir nulupkite. Žieveles trinkite maisto smulkintuvu, kol jos taps vientisa mase.

Šampūnas su kiaušiniu
Norite minkštų ir švelnių plaukų, tačiau vos išplauti jie tarsi vaškiniai? Pasigaminkite šampūną, kuriam reikės 1 kiaušinio, 2 valgomųjų šaukštų citrinų sulčių, 1 arbatinio šaukštelio obuolių acto ir 30 miligramų alyvuogių aliejaus. Gautu mišiniu galvos odą masažuokite kelias minutes.

Avokadų šampūnas
Kamuoja nuolat susiriebalavusios plaukų šaknys? Nulupkite ir sutrinkite 1 avokadą, į gautą masę įberkite 2 arbatinius šaukštelius sodos ir įpilkite ¼ stiklinės distiliuoto vandens. Viską gerai išplakite ir atgaivinkite savo plaukus.