Kaip parašyti CV, kad sulauktumėte kvietimo į darbo pokalbį

CV
Nuomonė, jog gyvenimo aprašymas tėra formalumas, kurį pateikus užsitikrinamas pokalbis dėl darbo, nėra teisinga. CV – tai pirminė informacija, kuria arba patrauksite darbdavio dėmesį ir būsite pakviestas tolimesniam atrankos etapui, arba tapsite vienu iš daugelio nesudominusiųjų. Tad koks turi būti gyvenimo aprašymas ir į ką reikia atkreipti dėmesį?

Būtina paminėti

Nors pageidaujama, kad gyvenimo aprašymas būtų unikalus, pirmiausia sudėliokite pagrindinę informaciją. Tai būtų Jūsų asmeniniai duomenys (vardas, pavardė, gimimo data, kontaktai), išsilavinimas (kada, kokią mokyklą baigėte, studijuojama/studijuota specialybė), darbo patirtis, kalbų mokėjimas bei kiti įgūdžiai ir asmenybės bruožai, pomėgiai. Darbo patirtis rašoma chronologine tvarka, pradedant paskutine darboviete. Pasistenkite konkrečiai nurodyti savo pareigas ir jų funkcijas. Galite net paminėti projektus ar kitus didelius darbus, kurie padarytų įspūdį CV skaitančiam potencialiam darbdaviui.

Originalumas

Internete pilna gyvenimo aprašymo šablonų, kuriuose tereikia užpildyti tuščius laukelius. Vis dėlto, darbdavys nori sužinoti daugiau, nei tik kokią specialybę įgijote ar kiek kalbų mokate. CV – tai vizitinė kortelė, pagal kurią susikuriama nuomonė apie darbuotoją ir tik iš jos sprendžiama, kviestis jį į pokalbį ar ne. Tad pabandykite išpilti iš rėmų, pasirinkite neįprastą gyvenimo aprašymo formą, pristatykite save įdomiai (ypač, jei kalbama apie kūrybines darbo pozicijas).

Motyvacija

Jei aplikuojate į darbo poziciją, kuri atitinka Jūsų išsilavinimą ir darbo patirtį, tai dar nereiškia, jog būsite priimtas. Kiekvienas darbdavys ieško ne tik turinčio žinių, bet ir motyvuoto, entuziastingo ir iniciatyvaus darbuotojo. Tad parodykite, jog būtent toks ir esate. Gyvenimo aprašyme pateikite neilgą motyvacinį laiškelį, paaiškindami, kodėl norite šio darbo ir kuo galite būti naudingi įmonei. Iš anksto ja pasidomėkite ir įvardinkite atitinkamas stipriąsias savo puses, galite pateikti įžvalgas ar net naudingus patarimus.

Nebūtina surašyti viską

Siekiant norimos darbo pozicijos, stengiamasi sukurti kuo veiklesnio ir aktyvesnio žmogaus įvaizdį, tad gyvenimo aprašyme bandoma pateikti kuo daugiau informacijos. Ypač dažnai tai pasitaiko tiems, kurie neturi darbo patirties, tad nenorėdami siųsti trupo CV, užfiksuoja bene visus gyvenimo įvykius. Jei manote, jog darbdaviams įspūdį darbo bet kokia veikla – labai klystate. Jei dalyvavote daugybėje kursų bei seminarų, tačiau jie niekaip nėra susiję su darbu, į kurį kandidatuojate, venkite plataus jų pateikimo. Skaitomam CV dažniausiai skiriama iki 1 minutės, tad jei reikės sklaidyti 5, apie pašalinę veiklą pasakojančius puslapius, būsite atmestas kaip netinkamas kandidatas.

Tvarka

Net jei pasirinkote neįprastą, originalią CV formą, būtina laikytis tam tikrų bendrų taisyklių. Pirmiausia, gyvenimo aprašyme negali būti nei vienos gramatinės klaidos. Jei nepasitikite savo jėgomis, prašykite aplinkinių pagalbos, tačiau į gimtosios kalbos nemokantį žmogų rimtai nežiūrės joks darbdavys. Tad būtina rašyti taisyklinga, aiškia, lakoniška kalba. Venkite netaisyklingų, žargoninių žodžių, tačiau ir nepersistenkite gražbyliaudami. Venkite šriftų tipų bei dydžių kaitos, nebent to reikalauja Jūsų pasirinkta neįprasta CV forma. Savo gyvenimo aprašymą stenkitės sutalpinti į 2 puslapius, kad jį atsivertęs, darbdavys susidarytų įspūdį vos per pusę minutės.