7 būdai, kaip sutaupyti perkant

Pinigu taupymas

Kaip dažnai į parduotuvę einate tik pieno, o namo grįžtate su pilnais pirkinių maišais? Štai kodėl apie mėnesio pabaigą dažnai praneša ne kalendorius, o netikėtai ištuštėjusi banko sąskaita bei nuostaba – ir ką aš pirkau? Tad pateikiame Jums patarimus, kurie padės sutaupyti greitai ir nevaržant savo poreikių.

1. Susidarykite pirkinių sąrašą. Prekybos centrai išleidžia milžiniškas sumas reklamos ir marketingo kampanijoms. Tad nuėjus į parduotuvę, pirkinių krepšys dažnai prisipildo neplanuotų, nebūtinų, tačiau patraukliomis kainomis ar įvaizdžiais viliojančių prekių. Iš anksto apsvarstykite, ką gaminsite šiandien, ryt ir poryt. Planuokite savo apsipirkinėjimus, susidarykite konkrečių produktų sąrašą, neleisdami sau nuo jo nukrypti.

2. Alternatyva prekybos centrams. Įsivyravusi nuomonė, jog dideli prekybos centrai siūlo geriausias kainas, ne visada teisinga. Turguje pirkdami vaisius, daržoves ar net mėsą, dažnu atveju įsigysite ne tik sveikesnius, bet ir pigesnius produktus. Prekybos centras siūlo pirkti slyvas už pusę kainos? O kiek už tokias pat rudens gėrybes sumokėtumėte pačiai jas auginusiai moteriškei?

3. Apsipirkinėkite internetu. Lietuviai tai daro dar pakankamai nedrąsiai, tačiau internetinės parduotuvės įgyja vis didesnį populiarumą. Internete siūlomų prekių kokybė nė kiek nesiskiria nuo stovinčių parduotuvių lentynose, tiesiog sumokate už jas mažiau. Parduotuvėje išsirinkę patinkantį drabužį ar avalynę, neskubėkite pirkti. Paieškokite prekės to pačio tinklo elektroninėje parduotuvėje.

4. Pirkite per išpardavimus. Sezono pradžioje parduotuvėse pasirodžiusios naujos drabužių kolekcijos taip ir vilioja nusipirkti kokį nors rūbą. Tačiau ar nebūna apmaudu, kai po mėnesio pamatote, jog tas pats megztinis, už kurį sumokėjote didelę sumą, dabar yra ko ne per pus pigesnis? Sulaukite akcijų, sezono išpardavimų ir Jūsų spinta bus ne ką mažiau aprūpinta.

5. Atsisakykite nereikalingų paslaugų. Esate užsisakę kabelinę televiziją, nors televizorių įsijungiate vos kelioms valandoms per savaitę? Mokate už sporto klubo abonementą, nors salėje lankėtės praėjusį mėnesį? Dar kartą peržvelkite savo išlaidas ir įsitikinkite, jog naudojatės viskuo, už ką mokate, visos paslaugos, kurias perkate, yra naudingos ir reikalingos.

6. Paklauskite savęs: ar man tikrai to reikia? Gatvės vitrinoje pamatote nukainotą, gražų, prabangų drabužį. Taip ir maga įeiti į parduotuvę ir jį nusipirkti. Tačiau stabtelkite trumpam ir paklauskite savęs, ar neišsiverstumėte be šio pirkinio. Nepirkite impulsyviai, palaukite dieną ar dvi. Po kiek laiko, viską racionaliai apmąsčius, noras jau bus praėjęs.

7. Apskaičiuokite savo dienos išlaidas. Taupyti labai padeda materiali išleistų pinigų išraiška. Tad vakare, grįžę namo, suskaičiuokite, kiek išleidote per dieną. Užsiimkite savo išlaidų apskaita ir iškart pajausite skirtumą. Išleisti pinigus neplanuotiems, brangiems pirkiniams bus kur kas sunkiau.