3 didžiausios klaidos peršalus

Persalimas
Vėstant orui, keičiantis sezonams peršalimas tampa įprasta šaltojo metų laiko dalimi. Tuomet sloguojame, čiaudime, kosėjame, visai nekreipdami dėmesio ir nesureikšmindami šių organizmo siunčiamų signalų. Peršalimui užsitęsus, pradedame nerimauti, tačiau nesusimąstome, jog dėl to kalti esame patys. Vietoj sveikos gyvensenos ir pastangų greičiau pasveikti, darome klaidas, lemiančias tolimesnę, dažnai komplikuotą ligos eigą.
Greičiau atsikratyti nepageidaujamo peršalimo pavyks tik tada, jei išvengsite šių, taip dažnai daromų klaidų:

1. Burnos prisidengimas ranka kosėjant arba čiaudint
Nors taip elgdamiesi stengiatės būti mandagūs ir neužkrėsti aplinkinių, tik padidinate riziką susirgti. Vėliau ta pačia ranka imate telefoną, televizoriaus pultelį, liečiate kompiuterį ar šalia esantį žmogų. Nusėdę mikrobai aktyvūs gali išlikti iki 3 valandų, tad visai to nenorėdami, savo virusą galite lengvai perduoti aplinkiniams.
Kaip išvengti:
• Visą laiką šalia savęs turėkite vienkartinių servetėlių, kurias panaudoję galėtumėte iškart išmesti;
• Dažnai plaukite rankas, po kosulio ar čiaudulio – būtinai;
• Stenkitės neliesti veido rankomis, esant būtinybei naudokitės ne pirštais, o krumpliais (mažiau tikėtina, jog ant jų bus nusėdę mikrobai).

2. Buvimas šiltoje uždaroje patalpoje
Kaip žinia, peršalimas dažniausiai užklumpa žiemą. Šaltuoju metų laiku nesame linkę būti lauke, gryname ore, todėl laiką dažniau leidžiame šiltose drėgnose patalpose, kuriose neretai jau yra sergančių žmonių. Tai puiki terpė virusams plisti, o įdiegtos šildymo sistemos tik padidina tikimybę susirgti kvėpavimo takų ligomis.
Kaip išvengti:
• Dažnai vėdinkite patalpas, jei yra galimybė, neuždarykite langų visiškai sandariai;
• Nepiktnaudžiaukite šildytuvais. Įkaitintoje patalpoje sausas oras džiovina akių, nosies burnos gleivinę ir mažina atsparumą virusams.

3. Skubėjimas pas gydytoją, reikalaujant antibiotikų

Tai viena iš dažniausių ir didžiausių klaidų. Antibiotikai veikia ne tik nepageidaujamas, bet ir gerąsias, organizmo imuninę sistemą palaikančias bakterijas. Tad peršalimą gydytis stipriais vaistais nepatariama, nes iš tikrųjų rimtai susirgus, susidursite su dar didesnėmis problemomis – prie antibiotikų pripratęs organizmas bus atsparus gydymui.
Kaip išvengti:
• Norėdami greitai įveikti peršalimą, privalote ilsėtis, gerti daug skysčių, sveikai maitintis;
• Pas gydytoją būtina kreiptis ištikus komplikacijoms ar peršalimui užsitęsus;
• Jei jau vartojate antibiotikus, nepamirškite ir gerųjų bakterijų. Jos palaikys imuninę sistemą ir padės organizmui atsigauti po įtempto gydymosi kurso.