10 patarimų, kaip namuose taupyti vandenį

Kaip taupyti vandenį namuose
Stengiatės bereikalingai neeikvoti vandens, tačiau sąskaitos kiekvieną kartą išgąsdina? Tikrai neverta griebtis drąstiškų priemonių ir pradėti vonios kambaryje save varžyti. Pateikiame Jums 10 patarimų, kuriais pasinaudoję iškart pastebėsite ženklų išleidžiamo vandens kiekio ir išlaidų mažėjimą.

1. Patikrinkite vandens maišytuvo ir čiaupo sandarumą. Net jei kranas vos laša, dėl susidėvėjusių maišytuvo dalių per savaitę gali būti iššvaistoma dešimtys litrų vandens, tad pastebėję pastovų lašėjimą, pamąstykite apie naujo vandens maišytuvo įsigijimą.
2. Nenaudokite tualeto kaip šiukšlių dėžės. Kavos tirščių, arbatžolių ar net senų maisto likučių neretai atsikratoma tualeto pagalba. Vienu nuleidimu išnaudojama nuo 4 iki 9 litrų vandens, tad per mėnesį susidaro šimtai litrų.
3. Tikrinkite tualeto sandarumą. Į vandens bakelį įberkite šiek tiek ryškios spalvos maistinių dažų ir pusei valandos palikite. Per tą laiką nesinaudokite tualetu ir stebėkite, kaip kinta klozeto spalva. Jei po 30 minučių jis nusidažys, tai bylos apie švaistomą nutekantį vandenį. Bakelio sandarinimas nėra labai sudėtingas procesas, tačiau jei jis skaičiuoja kelioliktus metus, patartina įsigyti naują klozetą, kurio nuleidžiamo vandens kiekį galėsite reguliuoti patys.
4. Nuotėkį sekite vandens skaitiklio pagalba. Užsirašykite skaitiklio duomenis ir dvi valandas namuose nesinaudokite vandeniu. Jei po numatyto laiko skaitiklis rodys pirminį skaičių, tai reikš, jog namuose vandens nuotėkio nėra. Jei duomenys skirsis, žinosite kiek vandens iššvaistoma veltui.
5. Izoliuokite vandens vamzdžius. Jei Jūsų vonios santechnika pakankamai sena, neizoliuotais vamzdžiais keliaujantis vanduo vėsta, tad jo išnaudojate daugiau. Šiltinimas nėra brangus, karštą vandenį gausite greičiau, todėl išleisite mažiau.
6. Išjunkite dušą, kai jo nereikia. Per minutę mėgaudamiesi dušu išleidžiame nuo 5 iki keliolikos litrų vandens, tad trinkdamiesi galvą ar muiluodamiesi kūną užsukite vandenį.
7. Užsukite vandenį valydamiesi dantis. Atrodo elementaru, tačiau daugelis pamiršta tai padaryti. Jei valotės dantis vos minutę, gal ir nepajausite didelio skirtumo, tačiau jei uoliai rūpinatės burnos higiena ir šepetėlio nepaleidžiate ilgą laiką, švaistote ne tik vandenį, bet ir savo pinigus.
8. Nejunkite plovimui pustuštės skalbyklės ar indaplovės. Tam, kad pasiektumėte geriausią rezultatą, ši technika turi būti pilnai užpildyta. Senos skalbimo mašinos turi reikalaujamą apkrovos dydį, tad jei jų neužpildote drabužiais, reikiamam lygiui pasiekti eikvojamas vanduo.
9. Po tekančiu vandeniu indus tik nuskalaukite. Jei indų plovimui naudojate specialias chemines priemones, Jums visai nereikalinga šalia be reikalo tekanti vandens srovė. Tik sudrėkinkite indus ir švarinkite naudodami indų ploviklį arba turėkite atskirą vandens ir nuriebinančios priemonės mišinio indą. Viską po tekančiu vandeniu nuskalaukite tik pabaigę plauti.
10. Geriamojo vandens butelį laikykite šaldytuve. Ištroškus atsukame kraną ir laukiame kol pradės bėgti ledinis vanduo. Tuomet prisipilame pilną stiklinę ir pusę išpilame. Vanduo šaldytuve ne tik apsaugos nuo švaistymo, bet ir bus sveikesnis.

Šaltinis: http://naujienos.voniosnamai.lt/10-patarimu-kaip-vonioje-taupyti-vandeni/