10 netikėtų namų ruošos gudrybių

Namu ruosa

Namų tvarkymas reikalauja daug jėgų ir kantrybės, tačiau kartais tai gali atstoti kūrybingumas ir sugebėjimas netradiciškai susidoroti su iššūkiais. Siūlome Jums į savo namų ruošą įtraukti 10 neįprastų, tačiau labai veiksmingų priemonių.

1. Coca-Cola
Vargstate šveičiant prisvilusius puodus ar keptuvę? Pridegusį plotą užpilkite taip vaikų pamėgtu Coca-Cola gėrimu ir pamaišykite. Degėsiai turėtų greitai atšokti ir puodai bus lyg nauji.

2. Vandens buteliai
Išvykstant iš namų dažną kankina galvos skausmas dėl paliekamų neprižiūrimų gėlių. Tam, kad į pagalbą nereiktų kviesti kaimynės, naudokite senus stiklinius butelius. Pripilkite juos vandens ir vazone padarę skylę butelio kakleliui, staigiai apvertę butelį, įkiškite į paruoštą angą. Vanduo pamažu, priklausomai nuo drėgmės kiekio, sunksis į dirvožemį ir augalais galėsite nesirūpinti net iki 2 savaičių.

3. Kreida
Norėdami lengviau pašalinti baltų marškinių apykaklės nešvarumus, patrinkite ją balta kreida. Palikite kelioms minutėms, kol sugers riebalus, tuomet išplaukite.

4. Mikrobangų krosnelė

Kiekvieną dieną naudojama kempinė prisikaupia bakterijų ir mikrobų. Namų ruošos darbų pabaigoje, kaip įprasta, išplaukite kempinę ir porai minučių įdėkite į mikrobangų krosnelę. Tą patį galite padaryti ir su medine pjaustymo lentele.

5. Actas
Jei virtuvėje vargina įsisenėjusios kalkių nuosėdos, užkimškite kriauklę ir pripylę acto, išmirkykite skudurą. Jį uždėkite ant vandens krano ir palikite kelioms valandoms. Taip lengvai ir ilgam pašalinsite nepageidaujamas kalkių nuosėdas.

6. Actas (2)
Jei niekaip neatsikratote ant kilimo priteršusių gyvūnų šlapimo kvapo, tą vietą apipurkškite actu. Taip pat užpilkite soda ir palikite, kol sudžius. Tuomet nusiurbkite sodą ir kvapo kaip nebūta.

7. Skutimosi kremas
Nusiprausus vis aprasojantis veidrodis erzina dažną. Tai pakeisti galite vos vienu valymu – suvilgykite servetėlę skutimosi kremu ir lengvai perbraukite.

8. Kavos tirščiai
Kvapni kava gali ne tik padėti prabusti sunkų rytą, bet ir gelbėti namų ūkyje. Kavos tirščiai lengvai šalina nemalonius kvapus, tad naudokite juos šaldytuvo gaivinimui. Kelis šaukštus įberkite į dubenėlį (gali būti ir užplikyti, svarbu išdžiovinti) ir palikite šaldytuve. Keiskite kas du mėnesius.

9. Ryžiai

Susiduriate su problema plaunant siaurą vazą ar butelį? Įpilkite porą šaukštų sausų ryžių ir pusę stiklinės šilto vandens. Uždengę delnu gerai suplakite ir išskalaukite.

10. Plaukų lakas
Ar namų sienas vaikai kartais naudoja vietoj popieriaus lapo ar drobės? Išteptą vietą apipurkšite plaukų laku ir iškart nuvalykite – greitai pašalinsite flomasterių žymes. Pieštuką nuo sienų lengvai nuvalysite dantų pasta.